"Frankincense" Kodėl šis antikinis eterinis aliejus aktualus šiandien?

Frankincenso ( bosvelijų) eterinis aliejus yra išgaunamas iš bosvelijos medžio. Šio medžio žievėje yra padaromi įpjovimai, kuriais teka balzganos augalo sultys, kurios reaguodamos su oru per keletą savaičių virsta kieta derva. Ši medžio derva, arba kitaip tariant sakai, yra distiliuojami vandens garais, taip išgaunant frankincenso eterinį aliejų. Jo kvapas ryškus, šiek tiek panašus į mums pažįstamą sakų aromatą ir yra laikomas vienu prabangiausių kvapų pasaulyje. Mat senovėje bosvelijų sakai buvo deginami ant altorių ir šventyklose, nes jie sulėtina ir pagilina kvėpavimą, o tai nuramina ir sudaro sąlygas melstis bei medituoti. Apžvelkime frankincenso medicininės savybės.

 

1. Mažina skausmą ir gerina kelio sąnario funkcionavimą.

Osteoartritas - tai imuninė liga, kuomet senstant sąnarių kremzlės dyla, plonėja, todėl judesiai tampa skausmingi. Dažniausiai ši liga pažeidžia kelio, klubo, stuburo ir čiurnos sąnarius. O reumatas, dažnai maišomas su pastaruoju, yra bakterijų sukeliama, uždegiminė liga ir yra viena agresyviausių artrito formų.

Ačiū frankincenso eteriniui aliejui! Moksliniai tyrimai įrodė, jog pacientai, kurie naudojo šį eterinį aliejų gydyti aukščiau paminėtoms ligoms, jautėsi kur kas geriau ir galėjo judėti nevaržomi, nei pacientai, kurie nenaudojo. Todėl jeigu jus ar jūsų artimąjį kankina sąnarių ligos, siūlome išbandyti šį nebrangų, tačiau veiksmingą vaistą. Naudokite maišydami su baziniais aliejais, tokiais kaip kokosų ar alyvuogių ir tepkite ant pažeistos vietos.

 

2. Gydo uždegimines žarnyno ligas.

Uždegyminės žarnyno ligos, tokios kaip krono liga ar opinis kolitas dažniausiai užklumpa jauname amžiuje. Priežastys yra vis dar nežinomos, tačiau šios ligos yra siejamos su imunine sistema. Sergant žarnyno uždegymine liga, išsivysto pakitimo ne tik virškinamąjame trakte, tačiau atsiranda odos, akių, sąnarių pažeidimų. Todėl jokiais būdais nevalia ignoruoti net ir paprasčiausių pilvo sutrikimų.

Frankincenso eterinis aliejus jums gali būti nepakeičiama prevencija ir išsigelbėjimas. Nuo antikos laikų, žmonės gydė žarnyno uždegimus su šiuo preparatu, todėl frankincenso aliejus buvo laikomas sveikatos eliksyru. O 2001 metai, Vokiečių mokslininkai įrodė, jog tai tikrų tikriausia tiesa. Eteriniame aliejuje esančios priešuždegiminės savybės, gali padėti esant UŽL. Darykite inhaliacijas, lašelį sumaišykite su medumi ir prarykite. Nepiktnaudžiaukite, procedūras atlikite daugiausiai du kartus per dieną.

 

4. Potencialus vaistas nuo astmos.

Nepaisant medicinių savybių apžvelgtų auksčiau, frankincenso eterinis aliejus, gali tapti išsigelbėjimu nuo astmos.

Rūgštys esančios eteriniame aliejuje slopina leukotrenus, biologiškai aktyvias medžiagas, atsakingas už lygiųjų raumenų spazmus, kurie sukelia astmos priepolius. Mokslininkai įrodė, jog tai tiesa. Iš tiesų frankincenso eterinis aliejus turi prieš astminių savybių ir slopina alergines organizmo reakcijas.

 

5. Kovoja su neigamomis emocijomis ir ir pakelia nuotaiką.

Frankincenso pavadinimas kilęs iš prancūziško termino “franc encens”, kuris reiškia “aukštos kokybės smilkalas” todėl galime daryti prielaidą, jog šis žemiškas kvapas kovoja su neigiamomis emocijomis ir padeda nusiraminti. Pradžioje minėjome, jog šis kvapas buvo naudojamas antikos laikais, šventyklose, kaip pagalbininkas nusiraminti ir pasinerti į gilią meditaciją. Vos keli lašeliai dfuzoriuje, aplinką apgaubs ramuma ir nuplaus visas negatyvias energijas tvyrančias patalpoje. Lašelis vonioje atpalaiduos raumenis, bei sielą. Jausitės ramūs, bei pailsėję.

 

6. Odos priežiūros dalis.

Maišant eterinį aliejų su baziniais aliejais, tokiais kaip kokosų ar alyvuogių, mikstūra yra puiki priemonė nuo raukšlių, bei odos senėjimo.

 

Frankincenso eterinis aliejus dera su citrusiniais eteriniais aliejais, tokiais kaip bergamočių, citrinų ir apelsinų. Jeigu jums labiau patinka sodresni kvapai, maišykite su kedro, sandalmedžių ir miros eteriniais aliejais. O išgauti švelniems, moteriškiems kvapams: ylang ylang, rožių, bei levandų eteriniais aliejais.

Taigi, gryžtant prie klausimo, kodėl šis antikinis eterinis aliejus yra aktualus šiandien, galime teigti, jog šis mediena, sakais, gamta ir religija kvepiantis, priešuždegimines ir antiastmines savybes turintis aliejus yra nepakeičiama priemonė jūsų sveikatai. Moderniame pasaulyje, kuriame tiek daug produktų, prekių ir chemijos, atsigręžkite į gamtą, pasikliaukite jos siūlomomis gerybėmis. Jūs gamtos vaikas.